Czy istnieje dieta cud?

Kategoria: Porady
Tagi: , ,
Bookmark and Share

Czy istnieje dieta cud? Pragnienie posiadania szczupłej figury jest dla wielu kobiet szczytem marzeń. W związku z tym przeszukują one liczne magazyny, strony internetowe czy podpytują znajome o dietę cud. Problem ten spędza sen nie tylko z powiek pań, ale również panów. Coraz częściej pełne kształty stają się również tematem skeczy kabaretowych, w których również poszukuje się idealnych sposobów na pozbycie się zbędnych kilogramów. W latach ’90 najbardziej popularna była dieta Kwaśniewskiego. Choć podobno była skuteczna, to miała zasadniczą wadę. Była skierowana do osób młodych, które wówczas nie nie miały takiego problemu. Opierała się ona na jedzeniu pełno wartościowych posiłków obficie okraszonych tłuszczem, co miało zapewnić odpowiednio dużo energii, by spalić nadmiar kalorii. Olbrzymią popularnością cieszyła się również książka autorstwa twórcy diety, w której wyjaśniał, że właśnie taki sposób odżywiania się jest odpowiedni dla Słowian zamieszkujących dość chłodne obszary Europy. Dzisiaj nie sposób już zliczyć mnożące się sposoby na utratę nadwagi. W każdym kobiecym czasopiśmie co jakiś czas pojawia się kolejny z nich. Opierają się one na liczeniu kalorii, spożywaniu odpowiednich produktów czy regularnym spożywaniu posiłków. Jednak ich ilość chyba najlepiej świadczy o niskiej skuteczności. Podobnie jest z tymi pojawiającymi się na stronach internetowych. Stąd wniosek, że dieta cud niestety nie istnieje i należy skorzystać z pomocy dietetyka, który w profesjonalny sposób stworzy dla nas indywidualną dietę.

Czy uroda jest drogą do szczęścia?

Kategoria: Porady
Tagi: , ,
Bookmark and Share

Czy uroda jest drogą do szczęścia? „Urodo ,urodo gdybym ja cię miała dostała bym chłopca jakiego bym chciała …”- Tak śpiewały kiedyś dziewczyny rozczesując włosy. Ale czy uroda jest rzeczywiście jedynym kryterium, by zdobyć przysłowiowego męża ? Zastanówmy się co tak naprawdę jest ważne ? Kasa jest ważna niewątpliwie ,ale nie najważniejsza. Pomaga i ułatwia życie dając nam stabilizacje i poczucie bezpieczeństwa. Inteligencja ?-Jak najbardziej bo z ograniczonym umysłowo partnerem, czy partnerką trudno będzie nam żyć i budować jakikolwiek związek. Uroda?- Są tacy którzy twierdzą ,że nie ale czy nie oszukują samych siebie. Powłoka cielesna ,nasza powierzchowność jest wabikiem dla osobnika płci przeciwnej. Każdy lubi otaczać się pięknem , chwalić się , chełpić oraz wzbudzać poczucie zazdrości. Próżność nasza nie pozwala nam interesować się brzydotą choć wytrawni koneserzy potrafią pod maska zaniedbania i szarości odnaleźć prawdziwy diament do oszlifowania .Czasem też najpiękniejszy kwiat więdnie i marnieje bez odpowiedniej opieki i wsparcia. Dobierając się się więc pamiętajmy ,że nasza uroda promienieje z naszego wnętrza i tylko od nas zależy jak długo będzie bił jej blask. Dbajmy o siebie ,kochajmy a przede wszystkim uśmiechajmy się do świata. Wtedy otworzymy drogę by nasze szczęście mogło do nas trafić i pozostać na zawsze .

Drwal, Hipster i Mężczyzna metroseksualny

Kategoria: Porady
Tagi: , ,
Bookmark and Share

Drwal, Hipster i Mężczyzna metroseksualny Od kilku lat moda męska prezentuje nam ideał mężczyzny. W tym czasie pojawiły się takie modele jak zadbany i popierający zachowania ekologiczne mężczyzna metroseksualny, który skupia się na zdrowym stylu życia, brodaty hipster w okularach i koszuli znający się na nowinkach technologicznych a ostatnio nawet również brodaty drwal z silnymi rękami i zahartowanym ciałem, pracujący na łonie natury. Wizerunki te są oczywiście wykorzystywane w kampaniach reklamowych. Każdy reprezentantów z tych trzech modeli jest na swój sposób ujmujący, choć pierwszy z wymienionych nie przez wszystkich jest uważany za w pełni męskiego. Problem ten stał się nawet tematem skeczy kabaretowych pokazujących, że prawdziwy mężczyzna powinien mieć w sobie coś z prawdziwego, twardego samca, a więc z drwala, ciężko pracującego własnymi rękami. Trochę inaczej jest z hipsterem, nikt nie wątpi w jego poczucie męskiej wartości. W końcu to mężczyzna z brodą! Jednak jego postać nie odcisnęła się tak mocno na popkulturze. Jest rozpoznawalny głównie wśród młodych osób, dlatego też nie pojawia się w zbyt wielu reklamach telewizyjnych w przeciwieństwie do na przykład drwala, którego postać pojawiła się w reklamie pieczywa w Lidlu. Jak wiać moda męska nie jedno ma imię, a te trzy modele nie stanowią wyczerpania tematu męskiego stylu. Ale każdy z panów powinien pamiętać, ze nie musi kreować się na aktualny ideał męskiego wyglądu, by jego partnerka doceniła jego wygląd i starania. Dlatego też Chłopaki bądźcie sobą!

Wyznania teściowej

Kategoria: Porady
Tagi: , ,
Bookmark and Share

Wyznania teściowej Elegancka modna i zadbana kobieta, dla urody zrobi wiele – często nie zastanawiając się nad skutkami swoich decyzji. Ja chyba nie jestem ani elegancka, ani modna gdyż nie dała bym sobie wyskubać brwi u kosmetyczki, co czyniła na przykład moja babcia i matka. Depilacja nóg gorącym woskiem, a już okolic bikini doprowadza mnie do spazmów bólu jeszcze przed rozpoczęciem tej koszmarnej czynności. Jak można sobie coś takiego robić? Wolę już nie zakładać kostiumu i nie zdejmować spodni. Trzy kolory na głowie, ostatnio super modne bodajże zwane ombre – no dla mnie wygląda to jak pędzel namoczony w farbie. Koszmar po prostu moje drogie Panie. Pazury jak u Edwarda Nożycorękiego – Boże, jak one wkładają majtki?! No jak to jest moda moje drogie, to ja wysiadam, wolę być niemodna. Buty jak pustaki, ze zlikwidowanej cegielni, ledwo może taka panna nogę podnieść do góry ale ma, bo modne. Pasek nie powiem gdzie… Nie wiem czy jej nie uwiera, ja bym się zadrapała. Trudno nie wspomnieć też, o wątpliwie ślicznych malunkach na całym ciele. Zobaczymy za 40 lat jak babcia będzie wyglądała z takimi tatuażami. Wszędzie powbijane kolczyki, nity i koła niczym z afrykańskiego plemienia. Tragedia – moda – nie, to nie dla mnie. Wolę proste włosy w jednym kolorze, klasyczną bieliznę i by z lustra patrzyły na mnie moje oczy, a nie sierść piżmaka czy innego biednego zwierzęcia, którego futro przyklejone jest do moich rzęs. Synku, błagam Cię! Miej wzgląd na matkę i oszczędź moje skołatane serce, nie racząc mnie takim hardcorem pod postaciom kandydatki na żonę.