Lato w słoikach

Kategoria: Moda
Tagi: , ,
Bookmark and Share

Lato w słoikach Wiele magazynów dla kobiet, a w szczególności tych dla gospodyń domowych w okresie letnim wręcz prześciga się w propozycjach przygotowania kolorowych, zdrowych, domowych a przede wszystkim pełnych smaków przetworów. Weki i inne słoiki zachwycają nas kolorami z niejednej strony kupionej właśnie gazety. Przygotowanie takiej domowej spiżarni wymaga jednak zarówno czasu jak i pieniędzy, ponieważ trzeba przygotować składniki i naczynia, a samo wykonanie sałatki, marynaty czy kiszonki trwa zwykle kilka godzin. Wydaje się, ze kupienie gotowych przetworów jest nie tylko łatwiejsze, ale i tańsze, ale czy na pewno jest korzystniejsze? Samodzielnie przygotowując zapasy na zimę nie tylko sami decydujemy o tym, jak będą smakowały nasze grudniowe wspomnienia tego lata, ale również możemy samodzielnie komponować sałatki z ulubionych składników. Ponadto decydując się na zakup produktów u znajomego ogrodnika mamy pewność, że wszystko jest ekologiczne i unikamy zbędnej chemii, którą naszpikowane są słoiki ze sklepowych półek. No i tworzenie domowej spiżarni może dać nam wiele satysfakcji, zarówno latem, jak i zimą, gdy możemy poczęstować naszych przyjaciół takimi rarytasami. Witaminy zamknięte w słoikach latem są doskonałą inwestycją zarówno w nasze zdrowie zdrowie i dobre samopoczucie, jak i naszych najbliższych. W końcu, kto z nas nie chciałby mieć na wyciągnięcie ręki smacznych, zdrowych i pewnych produktów. Właśnie dlatego warto poświęcić choć kilka chwil by przygotować zdrowe i smaczne przetwory.

Kobiety we własnym rozmiarze

Kategoria: Moda
Tagi: , ,
Bookmark and Share

Kobiety we własnym rozmiarze Od wielu lat trwa już walka z kobiecym ideałem piękna realizowanym przez modelki. Wystające kości policzkowe i obojczyki to tylko wstęp do marzeń wielu nastolatek, które nawet nie zastanawiają się czy ich dieta ma wpływ na ich prawidłowy rozwój zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Skutki takiego postępowania odczuwają nie tylko dziewczęta wpadające w łapy anoreksji, ale całe ich rodziny. Wiele z tych młodych kobiet prowadzi bloga – to tam szukają wsparcia i akceptacji, gdy już utracą poczucie własnej wartości i nie potrafią jej odnaleźć wśród najbliższych. Parę lat temu nastąpił jednak przełom w tworzeniu wizerunku pięknej kobiety. Na wybiegach i w studiach fotograficznych pojawiły się modelki XL i XXL. To właśnie te panie pokazały światu, że rozmiar 34 nie jest potrzebna do szczęścia i poczucia własnej kobiecości. Choć zjawisko to nie jest jeszcze do końca spopularyzowane, ponieważ krągłe panie często wstydzą się własnego ciała, to w wielu czasopismach dla kobiet miejsce modelek popularnie nazywanych „wieszakami” zajmują właśnie dziewczyny o pełnych kształtach, których sylwetka przypomina gabaryty większości kobiet. A co na to mężczyźni? To zależy od gustu! Część z nich preferuje szczuplutkie dziewczynki mieszczące się w najmniejsze rozmiary, ale nie wszyscy. Inni deklarują się, że dla nich prawdziwa kobieta posiada krągłości i jest mięciutka w dotyku. Dlatego też prawda ukryta jest w starym powiedzeniu „każda potwora znajdzie swego amatora”, więc drogie panie, najpiękniejsze jesteśmy we własnym rozmiarze!

Czy gonić za modą?

Kategoria: Moda
Tagi: , ,
Bookmark and Share

Czy gonić za modą? Czy to w Internecie, czy w każdym sklepie, coraz bardziej dostępne są czasopisma i artykuły o modzie. Sklepy wychodzą z coraz to większymi wyprzedażami, co chwilę zmieniając asortyment. I jak tu nadążyć za modą? To nie lada wyzwanie dla każdego człowieka, a zwłaszcza kobiety. Jednak najlepiej jest wychodzić z założenia, że modne jest to w czym najlepiej wyglądamy. Każda z nas pamięta, jak nie tak dawno temu modne były tzw. dzwony. Każdy je nosił. Teraz, w chwili kiedy rządzą „rurki” jest to nie do pomyślenia. Jednak zwróćmy uwagę, że osoba przy większej masie ciała, nie będzie w nich wyglądać korzystnie. Czy ma więc podążać za modą? Zmieniać swoje ciało ze względu na ubrania? To chyba oczywiste że nie. Każdy jest taki jaki jest. Nie warto się zapędzać, jednak pamiętajmy że modny i korzystny wygląd jest naszą wizytówką. W dużej mierze wpływa na to jak oceniają nas ludzie. Trzeba jednak pamiętać, że musimy się czuć dobrze i pewnie w tym co nosimy. Moda ma to do siebie że lubi się powtarzać. Dlatego nie warto wyrzucać wszystkiego z szafy, bo może się okazać że w przyszłym sezonie będzie to modne. W dziej szych galeriach handlowych, każdy może znaleźć coś dla siebie, w czym będzie wyglądać perfekcyjnie niezależnie od tuszy, czy koloru skóry. Dobierajmy swoją garderobę tak, aby czuć się pewnie i wyjątkowo. To jest jedyną i fundamentalną podstawą mody. Warto się również zainteresować tym jakim typem kolorystycznym się charakteryzujemy. W stylistyce wyróżnione są cztery podstawowe : lato, jesień, wiosna i zima. Lato i zimę charakteryzują chłodne odcienie natomiast wiosnę i jesień ciepłe. W takich też odcieniach powinnyśmy się ubierać, aby korzystnie wyglądać.

(Nie)Zapomniany ciuch

Kategoria: Moda
Tagi: , ,
Bookmark and Share

(Nie)Zapomniany ciuch Przeglądając stare zdjęcia naszych rodziców nie raz napotykamy się na ubrania. Których na pewno byśmy nie włożyli, ale równie często zdarza się, że kreacje sprzed lat idealnie wpasowują się w aktualna modę. Retro nie starzeje się nigdy, powracając w coraz to nowych odsłonach. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wymarzone bluzki, spodnie czy spódnice znajdują się na dnie szafy. Przykładem takiej części garderoby może być zwykła „układanka”. Sięgające połowy łydki, układane w drobne pliski spódnice naszych mam, obowiązkowo w nietypowym kolorze, powracają do łask co kilka lat. Nie zdajemy sobie nawet sprawy, że niepotrzebnie wydajemy grube pieniądze na delikatną i zwiewną spódniczkę z tiulu, zamiast odświeżyć garderobę Mamy. Podobnie jest zresztą z zimowymi płaszczami w magicznych kolorach, w tym w kolorze soku z gumijagód, czy popularnej mięcie. Spacerując po galeriach też często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że kwieciste bluzki czy sukienki, oraz bajeczne buty ma koturnach oklejonych grubą beżową nicią też nie są pomysłem współczesnym, choć te akurat powracają regularnie, były przecież modne również w latach ‘90. Nawet tak modne szeroko rozkloszowane spódnice mają swoją historię. Pierwowzory tych „grzecznych sukienek” możemy przecież odnaleźć na klatkach powojennych filmów amerykańskich. Dlatego też warto czasem przejrzeć właśnie szafy naszych rodziców. W końcu mogą się tam kryć prawdziwe perełki, których zazdrościć nam będą wszystkie koleżanki.